Dzień Kariery w Publicznym Gimnazjum nr 40

          Włączając się w Ogólnopolski Tydzień Kariery, Publiczne Gimnazjum nr 40 w Łodzi wspólnie z OHP oraz Ośrodkiem Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zorganizowało Dzień Kariery. Uczniowie PG nr 40 i PG 31 mogli zapoznać się z zawodami: stolarz, fryzjer, animator kultury, ratownik medyczny, masażysta, kucharz obserwując pracę zaproszonych gości i samodzielnie wykonując niektóre pracę podczas zorganizowanych warsztatów: kosmetyczno-fryzjerskich, stolarskich, gastronomicznych, z ratownictwa medycznego i plastycznych.
Bardzo interesujące były warsztaty z doradztwa zawodowego, podczas których uczniowie sporządzali ścieżkę kariery oraz odpowiadali na pytania: Co to jest kariera? Co to znaczy być autorem swojej kariery? Jakie czynniki są istotne by świadomie planować karierę? Mieli możliwość wymienić się uwagami na temat zbudowanych ścieżek kariery. Uczniowie z zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych, tj.: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22, Zespołu Szkół Rzemiosła, Zespołu Szkół Ekonomiczno Hotelarsko Turystycznych, Zespołu Szkół Ekologiczno-Medycznych Społecznego Towarzystwa Oświatowo Medycznego - w Łodzi  prezentowali zawody w których się kształcą, a uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Mody zaprezentowali profesjonalny pokaz mody. 
Nauczyciele szkoły gospodarzy prezentowali niezwykle interesujący zawód - przewodnik turystyczny. 
Wybór ścieżki kariery nie jest sprawą łatwą, a wejście na rynek pracy to kolejny ważny krok, dlatego z zainteresowaniem słuchali przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi, który przedstawił ofertę urzędu pracy, z której mogą skorzystać jako absolwenci szkół podczas poszukiwania pracy oraz wsparcia jakie mogą uzyskać uruchamiając własną  działalność gospodarczą. 
Wśród zaproszonych byli: Barbara Suchara reprezentująca Wydział Edukacji UMŁ w Łodzi i Małgorzata Sienna kierownik Ośrodka Doradztwa zawodowego funkcjonującego w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.