Dni otwarte w andel's by Vienna House Łódź 13 marca 2017 r.

Poznaj bliżej zawody branży hotelarskiej to motto kolejnej edycji wspólnego przedsięwzięcia andel's by Vienna House w Łodzi i Ośrodka Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Pokazy gotowania, degustacja, barmańskie, zwiedzania hotelu to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na uczniów łódzkich gimnazjów.

Autor:
ODZ
Opis:

Decyzje edukacyjno-zawodowe, jakie muszą podjąć uczniowie 3 klas gimnazjów powinny być oparte na racjonalnych przesłankach, a planowanie przyszłej kariery zawodowej to swego rodzaju układanie puzzli z dostępnej wiedzy pochodzącej z różnych źródeł, np.: telewizji, książek, szkoły, reklamy, Internetu, mody, popkultury, porad udzielanych przez członków rodziny, znajomych. W budowaniu tej układanki ogromna rolę pełnią doradcy zawodowi, dostarczający możliwie najszerszych wiadomości o zawodach i rynku pracy. Bezpośredni kontakt z pracodawcą, ze środowiskiem pracy powinien być nieodzownym elementem doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Dni otwarte to świetna okazja, by uczniowie poznali środowisko pracodawcy, mieli możliwość rozmowy z pracownikami reprezentującymi organizację, zobaczyli z bliska miejsca pracy.