Dni Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22

14.03.2017 r.
Dni Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi, to kolejne spotkanie w ramach kampanii prowadzonej od 2015 r. „Ucz się Łodzi”, promującej szkolnictwo zawodowe.

Autor:
ODZ
Opis:

Była to doskonała okazja dla uczniów łódzkich gimnazjów, do zapoznania się z ofertą kształcenia zawodowego łódzkich szkół zawodowych. Partnerami w tej kampanii są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Powiatowy Urząd Pracy.
Ważnym punktem spotkania było podpisanie porozumienia z pracodawcami współpracującymi ze szkołą. Współpraca z pracodawcami branży samochodowej umożliwi odbywanie praktyk i staży zawodowych, przygotowanie do wykonywania zadań zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Gimnazjaliści mieli okazję bliżej poznać: zawody związane z branżą motoryzacyjną, ofertę szkół zawodowych, odbyć konsultacje indywidualne z doradcami: z Powiatowego Urzędu Pracy oraz Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, uczestniczyć w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego.

Dodano - data: