Szkolne Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Ksawerowie.

26 lutego br. w Gimnazjum w Ksawerowie odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Ich organizatorem była pani Ewa Kałowska, szkolny doradca zawodowy. Targi mają długą tradycję
w naszej szkole, gdyż są organizowane już od 2008 roku. Od początku były i są ważnym wydarzeniem w życiu naszej placówki, gdyż pomagają trzecioklasistom zorientować się w bogatej ofercie szkolnictwa ponadgimnazjalnego w najbliższym regionie i podjąć decyzje dotyczące wyboru dalszego kształcenia.

Na targach pojawiły się m.in. następujące szkoły: I LO w Pabianicach, II LO w Pabianicach, ZSP nr 3 w Pabianicach, ZSP nr2 w Pabianicach, VI LO w Łodzi, XX LO w Łodzi, XLIV LO w Łodzi, ZSP nr3 w Łodzi, ZSP nr5 w Łodzi, ZSP nr9 w Łodzi, ZSP nr17 w Łodzi, ZSP nr19 w Łodzi, ZSP nr20 w Łodzi, Zespół Szkół Przemysłu Mody, Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w Łodzi, Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Widzewie, ZSRCKU w Wojsławicach. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Najbardziej zainteresowani byli oczywiście trzecioklasiści, ale uczniowie klas II również mogli zapoznać się z ofertą prezentowanych szkół i w ten sposób przygotować się do podjęcia decyzji za rok.

Każda ze szkół miała do zaproponowania coś innego. Furorę zrobiły pokazy walk prezentowane przez klasy mundurowe, zwłaszcza wśród chłopców. Dziewczyny za to stały w długiej kolejce do stanowiska ZSP nr 3 w Pabianicach, gdzie uczennice klasy fryzjerskiej prezentowały na nas swoje zdolności. Natomiast klasy gastronomiczne z ZSRCKU w Widzewie i ZSRCKU w Wojsławicach zachęcały swoimi wyrobami kulinarnymi takimi jak ptysiowe łabędzie, a nawet zupa i jajecznica.

Trzecioklasiści, poważnie myślący już o sprawie wyboru swojej przyszłej szkoły, chętnie podchodzili do stanowisk szkół i rozmawiali z nauczycielami oraz starszymi uczniami. Nie zabrakło wśród nich absolwentów naszego gimnazjum. Rozmawiając z nimi, mogliśmy być pewni szczerej oraz rzetelnej opinii na temat danej szkoły. Większość z naszych starszych kolegów jest pod wrażeniem nowych szkół, ale nie obyło się bez ostrzegania nas, że nie doceniamy tego, jak łatwo jest w gimnazjum oraz że szybko zatęsknimy za naszą obecną szkołą.

Całe wydarzenie zakończyło się o godzinie jedenastej, więc z rękami pełnymi ulotek reklamujących szkoły oraz, szczególnie w przypadku dziewczyn, z misternymi fryzurami na głowach, wróciliśmy na lekcje. Do końca dnia przewodnim tematem naszych rozmów była nasza przyszłość, z którą musimy się już niedługo zmierzyć.

Julia Dziadek

uczennica Klasy 3d

Gimnazjum w Ksawerowie


 

Warto się uczyć w Zespole Szkół Nr 1 w Zgierzu

Zespół Szkół Nr 1 w Zgierzu

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Łodzi

W Publicznym Gimnazjum nr 5 w Łodzi systematycznie jest wdrażane doradztwo edukacyjno-zawodowe do praktyki szkolnej. Po raz piąty zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego  Tygodnia Kariery przedsięwzięcie edukacyjne „Co dalej po gimnazjum… ?” W ramach tego przedsięwziecia zorganizowano wiele różnordnych działań.

Warsztaty zawodoznawcze w "Spożywczaku" realizowane w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Ośrodek Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego rekomenduje i zaprasza uczniów gimnazjów z opiekunami na warsztaty organizowane przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.
Subscribe to RSS - Szkolne Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Ksawerowie.