MODELOWANIE DORADZTWA ZAWODOWEGO WE WSPÓŁPRACY Z PRACODAWCAMI

W dniu 18 marca 2016 r. w ramach Targów Edukacyjnych odbyła się konferencja zorganizowana przez Ośrodek Doradztwa Zawodowego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W konferencji wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkół zawodowych, innowacyjni przedsiębiorcy, dyrektorów gimnazjów, liderzy wewnątrzszkolnego systemu doradztwa edukacyjno-zawodowego, pedagodzy, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół zawodowych, kierownicy kształcenia zawodowego, nauczyciele kształcenia zawodowego i pracownicy uczelni wyższych. Podczas konferencji podczas dyskusji panelowej pracodawcy zaprezentowali jakie mają oczekiwania wobec absolwentów szkół. Pracodawcy i przedstawiciele szkół zawodowych prezentowali przykłady dobrych praktyk współpracy w zakresie kształcenia zawodowego. Wnioski z dyskusji będą stanowiły istotny wkład w modelowanie łódzkiego systemu doradztwa zawodowego.