"I Ty możesz zostać małym przedsiębiorcą"

III Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas trzecich "I Ty możesz zostać małym przedsiębiorcą" odbył się 24 kwietnia 2015 r. w SP nr 143 w Łodzi. Partnerem konkurs była IKEA-ŁÓDŹ, patronat nad nim objęło Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Ideą konkursu było zainteresowanie najmłodszych uczniów tematyką związaną z przedsiębiorczością, a także promowanie postaw przedsiębiorczych i świadomych zachowań konsumenckich. W konkursie uczestniczyło 5 łódzkich szkół: SP nr 7, SP nr 173, SP nr 189, SP nr 202, SP nr 143, każdą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna. Dzieci zmagały się z takimi zagadnieniami jak: budżet domowy, ceny czy reklamacja, dokonywały zakupów za określoną sumę pieniędzy na przyjęcie urodzinowe. Kilka zadań dotyczyło też rozdziału książki A.Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” – Wiśniowa Spółdzielnia, której bohaterowie wykazali się niezwykłą przedsiębiorczością. Uczestnicy obejrzeli też scenkę tematyczną przygotowaną przez uczestników zajęć dodatkowych „Klubu Młodego Konsumenta” w Szkole Podstawowej nr 143 i odpowiadali na związane z nią pytania. Uczniowie przedstawiali przygotowane wcześniej komiksy na temat „Zrównoważone życie zaczyna się w domu – dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze”. Wystawa prac konkursowych została umieszczona w restauracji IKEA-ŁÓDŹ (część dla dzieci) i wszyscy zainteresowani mogą ją obejrzeć do 1 czerwca 2015r. I miejsce w konkursie zajęła drużyna ze SP nr 202, II miejsce SP nr 189 oraz SP nr 143, III miejsce SP nr 173, zaś wyróżnienie SP nr 7. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiet ciekawych nagród od firmy współorganizującej konkurs – IKEA-ŁÓDŹ. W pracach jury uczestniczyli doradcy metodyczni ds. przedsiębiorczości ŁCDNiKP - pani Agnieszka Mikina i pani Maria Wajgner, przedstawiciele firmy IKEA-ŁÓDŹ - pani Paulina Piątek i pani Róża Łukowska oraz specjaliści w zakresie prawa konsumenckiego - prezes łódzkiego oddziału Federacji Konsumentów - pani Zdzisława Wilk i Miejski Rzecznik Konsumentów pan Zbigniew Kwaśniewski.