Czy drukowanie na tkaninie jest trudne?

To było jedno z pytań zadawanych przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 29 w Łodzi.
Po raz kolejny Ośrodek Doradztwa Zawodowego zorganizował spotkanie edukacyjne na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. W dniu 5 maja 2016 r., 27 osobowa grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach, podczas których uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje włókien i wyrobów włókienniczych, jakie mają właściwości i gdzie znajdują zastosowanie. Spróbowali swoich sił w wykonaniu nadruku na tkaninie bawełnianej, z przejęciem rozprowadzali farbę drukarską na szablonie, a po chwili podziwiali wykonany nadruk. Po utrwaleniu druku każdy uczeń otrzymał na pamiątkę, odcinek tkaniny z wykonanym przez siebie nadrukiem. Wszystkim podobał się wydrukowany napis „Nie owijaj w bawełnę”, jest dowcipny i związany z tradycją włókienniczą Łodzi.

Uczniowie z ciekawością obserwowali jak powstają wyroby plecionkarskie, uczyli się również pleść makramę.

Ciekawiła ich także jakie są kierunki studiów na tym wydziale. Zadawali wiele szczegółowych pytań, a najbardziej podobało im się, to że na absolwentów wydziału czeka bardzo dużo interesujących ofert pracy.

To były bardzo udane zajęcia!