Skąd się biorą włókna i co się z nich wytwarza?

W ramach działań edukacji przedzawodowej Ośrodka Doradztwa Zawodowego, uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum nr 33 w Łodzi, uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów politechniki Łódzkiej.

Uczniowie dowiedzieli jakie są rodzaje włókien, wyrobów włókienniczych, jakie mają właściwości i gdzie znajdują zastosowanie. Spróbowali swoich sił w wykonaniu nadruku na torbie bawełnianej, z przejęciem rozprowadzali farbę drukarską na szablonie, a po chwili podziwiali wykonany nadruk. Po utrwaleniu druku każdy uczeń otrzymał torbę na pamiątkę. Wszystkim podobał się wydrukowany napis „Nie owijaj w bawełnę”, jest dowcipny
i związany z tradycją włókienniczą Łodzi.

Z ciekawością obserwowali jak powstają wyroby plecionkarskie, uczyli się również wykonywać makramę.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani, studiami na tym wydziale. Zadawali wiele szczegółowych pytań, a najbardziej podobało im się, to że na absolwentów wydziału czeka bardzo dużo interesujących ofert pracy.

To był bardzo udana wycieczka!